Ana Sayfa Blog Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır? [Kolay Yöntem]

19.10.2023 tarihinde yayınlandı

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır? [Kolay Yöntem]

Instagram, hem video hem de fotoğraf paylaşımı yapılabilen bir sosyal medya platformudur. Instagram’da paylaşılan videoları beğeniyorsanız, bu videoları kendi telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilmeniz mümkündür. Instagram video indirme işlemleri yapabilmek için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Instagram uygulamasında direkt olarak “indir” butonu bulunmadığı için video dönüştürücü sitelerinden veya uygulamalarından yardım almanız gerekir. Bu nedenle indirmek istediğiniz Instagram videosunun linkini kopyalamanız ve MP4 formatındaki dönüştürücülere yapıştırmanız gerekir. Bu sayede seçtiğiniz videoları cihazınıza yükleyebilirsiniz.  

Instagram Videolarını Telefonuma Nasıl İndirilebilirim?

Beğendiğiniz Instagram videolarını cihazınıza kaydedebilmek için daha önce de belirttiğimiz gibi video indirme siteleri, programları ya da uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listeye göz atarak Instagram videolarını indirebilmeniz için takip etmeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz. Bu adımları şu şekilde açıklamak mümkündür:

  1. İlk olarak Instagram’a giriş yapınız.
  2. Daha sonra beğendiğiniz ve indirmek istediğiniz video bulup açınız.
  3. Videonun yanında bulunan üç noktalı ikona tıklayıp “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine basınız.
  4. İnternet tarayıcınıza “Instagram Video İndirme” yazarak istediğiniz indirme sitesine giriş yapınız.
  5. Son adımda ise kopyalamış olduğunuz bağlantıyı indirme paneline yapıştırarak onay veriniz.

Bu 5 adımı tamamlarsanız, Instagram’da istediğiniz videoları kolayca indirebilirsiniz. Böylece kendi cihazınızda istediğiniz zaman indirdiğiniz videoları internete ihtiyaç duymadan izleyebilirsiniz. Bu indirme işlemlerini Instagram’da paylaşılan tüm videolar için yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra indirip kendi hesabınızda paylaştığınız videoların izlenme sayısı düşük oluyorsa instagram video izlenme paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

Instagram Gönderileri Nasıl İndirilir?

Instagram’da paylaşılan gönderileri indirebilmek için Screen Shot (Ekran Görüntüsü) alabilir ve daha sonra kaydettiğiniz görüntüyü kırpma işlemi yaparak asıl haline getirebilirsiniz. Bu işlem, gönderileri kaydetmenin en kolay yolları arasında bulunmaktadır. Ancak bazı ekran görüntülerinde görsel kalitesinin düşebileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle ekran görüntüsü almak istediğiniz görselin olabildiğince net olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Instagram gönderilerini telefonunuza indirebilmek için tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de, fotoğraf indirme programlarından yardım almaktır. Fotoğraf indirme programlarını kullanabilmek için seçtiğiniz görselin yanındaki üç noktalı ikona tıklayarak “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklamanız gerekir. Daha sonrasında ise internette yer alan görsel indirme programlarından dilediğinizi kullanarak indirme işlemi yapabilirsiniz.

Instagram Reels ve IGTV Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram’ın en sevilen paylaşım türlerinden olan IGTV ve Reels, indirme işlemi yapmaya uygundur. Eğer cihazınıza bu tür gönderileri indirmek istiyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Bu noktada bilmeniz gerekir ki, bu tür videoları da Instagram’daki tüm videolar gibi indirebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, Instagram’da bağlantı kopyalama seçeneği olan her türlü video türü için indirme işlemi yapabilmeniz mümkündür.

Instagram platformunda reels izlenme ve IGTV de dâhil olmak üzere dilediğiniz videonun bağlantısını kopyalayıp indirme panelleri üzerine yapıştırabilir ve indirme işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede internetiniz olmasa bile sonradan Instagram videolarınızı rahatça izleyebilirsiniz. Tüm Instagram içerikleri için aynı yöntemleri kullanabilmeniz de mümkündür.

Yorum Yap

Yıldız Ver:
 

Yorumlar (0)

Paket Favorilere Eklendi