Ana Sayfa Blog Instagram Avatar Nedir, Profil Resmi Olarak Nasıl Ayarlanır?

20.10.2023 tarihinde yayınlandı

Instagram Avatar Nedir, Profil Resmi Olarak Nasıl Ayarlanır?

Instagram’da “Avatar” özelliği kısa süre öncesinde gönderilen güncellemeyle birlikte kullanıma sunuldu. Snapchat, Twitter vb. platformlarda sürekli olarak karşımıza çıkan kişiselleştirilmiş avatarlar artık Instagram’da kullanılabilmekte olup hatta direkt profil resmi olarak ayarlanabiliyor. Biz de son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilen bu özelliğin nasıl kullanıldığını birkaç başlık altında sizlere aktarıyoruz. Siz de profil resminize tıpa tıp size benzeyen bir avatardan oluşturmak istiyorsanız içeriğimizi dikkatlice okuyabilirsiniz.

Instagram Avatar Nedir?

Sanal gerçeklik platformlarının günümüzde yaygınlaşması ve metaverse dünyasının herkes tarafından bilinmesi sebebiyle artık kendinizi size en çok benzeyen avatar ile birlikte sosyal medyada temsil edebiliyorsunuz. Bu avatarların üzerinde biraz çalıştığınızda (göz rengi, kaşlar, saçlar ve sakallar gibi detaylar) mükemmel işçilikler ortaya çıkabiliyor. Hem profilinizi ziyaret eden kişiler avatarınız sayesinde sizi daha rahat tanıyabiliyor hem de profil düzeni açısından mükemmel bir görüntü ortaya çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

Instagram’da Avatar Oluşturma Nasıl Yapılır?

Meta tarafından kısa süre öncesinde uygulamaya gönderilen güncellemeyle birlikte Avatar özelliğinin kullanıma sunulduğunu daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Bu başlık altında söz konusu özelliği nasıl aktifleştirebileceğiniz, Instagram’da kişisel avatarın nasıl oluşturabileceği gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

  • Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ alt köşedeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
  • Kullanıcı adınızın sağ tarafındaki “Menü” butonuna basın.
  • “Hesap > Avatar” yolunu takip edin.
  • “Başla” seçeneğine tıklayıp kişisel avatarınızı oluşturmaya başlayın.

Bu noktada artık size en çok benzeyen avatarı oluşturmak tamamıyla sizin yeteneklerinize kalacaktır. En doğru hamleleri yaparak detayları kendinize benzetme çalışmalısınız.

Instagram Avatarları Nerede Kullanılır?

Instagram’da “Avatar” özelliğini neredeyse birçok alanda aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Hikaye paylaşımlarınızda, oluşturduğunuz reels içeriklerinde ve en önemlisi profil resmi olarak aktifleştirme imkanınız bulunuyor.

Instagram Avatarını Profil Resmi Yapma – Adım Adım

Instagram’da “Ayarlar” kısmından oluşturduğunuz avatarı bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi birçok noktada kullanabiliyorsunuz. Kullanıcılar başarılı bir sonuç elde etmeleri durumunda oluşturulan avatarı profil resmi olarak ayarlamak istiyor. Bu işlem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın ve hesap şifresi vb. bilgileri kullanarak giriş yapın.
  • Sağ alt köşede yer alan “Profil Fotoğrafı” simgesine tıklayın.
  • Profilinize girdikten sonra “Profili Düzenle” seçeneğine basın.
  • “Profil Fotoğrafını Değiştir” diyerek işlemlere devam edin.
  • Açılan seçenek penceresinde “Avatar Kullan” butonunu işaretleyin.

Bu aşamadan sonra Instagram’da oluşturduğunuz avatar karşınıza çıkacaktır. Söz konusu avatarın üzerine tıklayıp “Profil Resmi Olarak Kullan” dediğinizde artık profil fotoğrafınızda kişisel avatarınız listelenmeye başlayacaktır.

Unutmadan! Instagram’da oluşturmuş olduğunuz avatarı dilerseniz telefonunuza indirebilir, WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalardan dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yıldız Ver:
 

Yorumlar (0)

Paket Favorilere Eklendi